26 Aralık 2013 Perşembe

gebelikte 25. hafta

eveeettt 25. haftanın son günlerinden sesleniyorum :) içerideki karate kid in ne zaman harekete geçeceği hiç belli olmuyor:) gündüz uyuyup gece çalıştığı,gece uyuyup gündüz çalıştığı oluyor,yani kısaca kafasına göre takılıyor. şimdi derler ki karnında gece hareketliyse gece uyumaz bu çocuk..ilk hamileliğimden edindiğim tecrübeyle aslında bunun ilk kırk gün için geçerli olduğunu söyleyebilirim..
Ela Zerenim de 40 gün hiç gece uyumadı annesiinin tüm kilolarını 40 günde vermesine sebeb oldu yavrucağızım..
Yaren için şimdilik birşey söyleyemiyorum çünkü hakikaten gecesi gündüzü belli değil henüz..sanırım doğuma yakın kesinleşir bu durumlar bizde ona göre önlemimizi alırız..
salı günü kontrolümüz vardı 760 gr olmuş miniğim gayet iyi çok şükür.. kalbine ve damarlarına tekrar baktılar,kafasının içine de baktılar çok şükür herşey olağan görünüyor..
dr um Medicana dan Düzgün Korkmaz bey.. gerçekten beni rahatlatan,sorularıma aklıma yatkın cevaplar veren bir dr.. oldukça memnunum 2 hafta sonrası için şeker yüklemesi istedi,geriye bir o testimiz kaldı zaten inşallah onu da atlatırsak miniğimle doğumu beklemek kalacak geriye..

düzgün beyin dediğine göre kalp anormalilerinin %50 si ultrasonda belirlenebiliyormuş..bu şu demek ultrasonda belirlenemeyen kalp anormalisi de olabiliyor ve bizim ultrasonda belirgin bir anormalimiz yok çok şükür.. umarım başka türlü bir anormali de sözkonusu olmaz..

58 le başladığım hamileliğime 66.5 ile utanarak devam ediyorum :D tabi bunda geçtiğimiz 10 günü Bursa da anamın dizinin dibinde geçirmemin de etkisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim..sultanlar gibi geçirdiğim bir 10 gün bana +1.5 kg olarak geri döndü :D

aşerme falan kalmadı zaten bol bol meyve yemeye çalışıyorum,mutlaka balık yemeye çalışıyorum..oldukça çok süt içiyorum sade istemezse canım salep yapıyorum olmazsa mısır gevreğine karıştırıyorum ama mutlaka içiyorum..kalsiyum çok önemli olduğundan ve benim iki hamileliğimin arası sadece 7 ay olduğundan daha bi özen gösteriyorum.
doğumum spinal sezeryan olacak çok yüksek ihtimalle şurda avuçiçi kadar olan okur grubumdan varsa bu konuda deneyimi olan dinlemek isterim.. şimdiye kadar hiç olumsuz birşey duymadım zaten normal doğumu epidural yaptığımdan az çok nasıl birşey olduğunu biliyorum ama tabi sezeryan farklı bir olay..:)

hee bu arada şu nuna pepp bebek arabası vardıya bu ara ebebek te indirimde 399 tl. siparişimi verdim eğer düşünürseniz bi bakın derim.
sevgiler

0 yorum:

yazılanlar çizilenler yayınlananlar tarafıma aittir,çalmayınız çırpmayınız .alıntı hakkınızdır. Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.

© .küçük kızın annesi., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena