1 Mayıs 2014 Perşembe

1 aybebeği uyutup post yazanlar kervanına hoşgeldin leyla :)
küçük hanım inatçı ıkınmalar sürekli yalanmalar emmeler arasında çok şükür uyuyunca bende dedim şu 1 ay postunu geciktirmeden yazayım..
   yaren hanım 1. ay itibariyle 5.400 gr ve 55 cm. sürekli emdiğinden kocaman bir karnı ve tombiş tombiş yanakları var :)gülücükler var uyurken kahkahalar bile var,alt değiştirirken gözden akan yaşlar var :)ıkınmaları söylemek bile istemiyorum..kendi geğirmesinden korkup kocaman gözlerle sıçramalar bile var :)
  bu bir ayda yaşadıklarımızı anlatmaya başlayalım:
öncelikle şu kırk çıkarma olayı hakikaten zor zanaat..zaten ilk 10 gün ben bakıma muhtaç olduğumdan bir de bebeğe bakma oldukça zorlayıcı..yatıp kalkmak zaten hak getire:) siz 40 gün boyunca nasıl şeyler yapıyorsunuz bilmiyorum ama annem ışığı kapattırmıyor ve üzerimize eşimin giysilerinden koyuyor,bizi yalnız yatırmıyor..düşünüyorum bunlar doğru olsa bile yahu yabancı memleketlerde de doğuyo bebeler onlar da yapıyolar mı böyle şeyler?bu üç harfliler bir bizi mi rahatsız ediyor yoksa ?:)
bu sezeryan olayını kendim için şöyle özetlersem,evet benim için normal doğumdan kat kat kolay oldu,aslında tek korktuğum dikiş yerimin acımasıydı :) acıdığından değil haa acımasından korktuğumdan 10 gün sağa sola bile dönmedim hehe :) terletmeyeceksin demişti dr kesi bölgesini,bende nasıl terliyorum böyle şarıl şarıl akıyo sırtımdan alnımdan..nasıl terletmeyeyim di mi ? aklım fikrim terletmemekte olduğundan ikide bir saç kurutma makinesiyle üfürdüğüm doğrudur :)
daha sonra bir tülbent sardım üzerine ve korse takmaya başladım..korse de nasıl rahatsız bişey,hiç sevmedim ama bu göbekle yaşamak istemiyorum o bakımdan sıktım dişimi..gerçi şu sıralar çok saldım evde olduğum sürece takmıyorum,dışarı çıkarken aklıma geliyor .. korse önce sınırda bantlanırken şimdi baya üstüste biniyor..yani türkçesi incelmişim yihuu :) doğumdan itibaren 9 kilo vermişim ,bu yemeyle yine de çok iyi..anacığım yanımda olmayaydı bi 9 daha verirdim sanırım:) uyku gözlerimden akıyor,Yarenim 1.5 saatte bir düzenli emiyor,aslında uyanıkken sürekli emmek istiyor,kolik belirtisiymiş ne yapalım emziriyorum bunun en kötü yanı sürekli emdiğinden sürekli gazı var..tüm gün ve gece ıkınmasına rağmen bir türlü rahatlayamıyor..hatta dün acile götürüp gazını çıkarttırdık anca rahatladı hanım..karnı gerçekten çok büyük o bakımdan çok endişelendim ama gazı çıkınca küçüldü o da rahatladı bende :)bir aylık olduğundan hep B aşısını yaptırdık ve kalça ultrasonu çektirdik,çok şükür bir sıkıntı yaşamadık..
  geçmek bilmeyen bir hırıltımız var dr inceledi ciğerleri boğazı genizi temiz bişey görünmüyor dedi,odanın nemini ayarlayın burnu kuruyordur dedi,eyi madem dedik gittim nem ölçer aldım işte budur:
şu anda nem %50 .dr 40ın altına düşmesin kurur boğazı dedi ,hiç düşmediği halde hala hırıltısı devam ediyor..burnunu temizliyorum bruno ile sonra otri bebeyle çekiyorum ama hırıltı hala devam ediyor..inşallah dr un dediği gibidir..
gaz için şunu kullandık:

düzenli kullanımla 10 günden sonra etkisini tam gösterir dedi dr,çok düzenli kullanmadım yalan değil ama hiçbir faydasını görmedim o bakımdan dr yeni bir öneriyle şunu önerdi:colinox damla şeklinde günde 3 kez 8 damla olarak kullanılacak..bakalım işe yarayacak mı?..
   bu bebeğe banyo yaptırma olayı her bebeği rahatlatırken benim bebeğim banyodan sonra tüm gün huzursuz oluyor,kontrol ettim kulaklarına su falan da kaçmamış neden huzursuz oluyor anlamıyorum..zaten bağrış çığrış yapıyoruz banyoları :) o bakımdan kokana kadar yıkamıcam galiba :D haha
   altını değiştirmek,üstünü değiştirmek tamamen savaşa dönüyor :) hiç hoşlanmıyor pasaklı galiba benim ufaklık :D
   ilk bebeğimde ne yazıkki yaşadığım sıkıntılardan dolayı her tetkiki yapılsın diye uğraşıyorum.5 mayısta metabolizma bölümünden 15 mayısta da çocuk kardiyolojiden randevumuz var,inşallah bir aksilik olmaz bir rahatsızlık çıkmaz..
şimdilik sevgilerr :)

4 yorum:

Bahar Yorgun dedi ki...

oh ne güzel sağlıkla doğmuş kucaklanmış. gaz problemi bütün bebeklerde oluyor ne yapalım azıcık katlanacağız :) sağlıkla sevgiyle büyüsün yarencik

ayakkabı modelisti dedi ki...

Allah razı olsuunn katlanıyoruz zaten ne edek :)

neva nur dedi ki...

post larınızı okuyorum..benim bebğim de bugün 28 günlük oldu...aynı anlattıklarınız..tıpatıp ya:)

ayakkabı modelisti dedi ki...

:) sanıyorum her bebek aynı süreçlerden geçiyor,tabi anneler de :) ne yapalım onlar sağlıklı olsunlar da varaın uyku tütsün gözümüzde..Allah kimseyi evladıyla sınamasın..büyüdükçe güzelleşiyor büyüdükçe başkalaşıyor annesi..hergün tekrar aşk yaşıyorum kızımla :)

yazılanlar çizilenler yayınlananlar tarafıma aittir,çalmayınız çırpmayınız .alıntı hakkınızdır. Tema resimleri Ollustrator tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.

© .küçük kızın annesi., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena